Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1
tel.: 731 478 419

Městský společenský dům v Kolíně

Předprodej vstupenek
PO - PÁ, 8 - 16
731 478 419
Akce tento měsíc
Po
 
3
 
10
 
17
 
24
 
Út
 
4
 
 
18
 
25
 
St
 
5
 
12
 
19
 
26
 
Čt
 
6
 
13
 
20
 
27
 
 
7
 
14
 
 
 
So
1
 
8
 
 
22
 
29
 
Ne
2
 
9
 
16
 
23
 
30
 

Informace a historie

Městský společenský dům v Kolíně (MSD) 

Původně betonová krabice, kterou v roce 1974 postavili soudruzi hned vedle historické radnice přímo v centru Kolína, prošla ve svých čtyřicátých narozeninách náročnou a nákladnou rekonstrukcí. Především se zateplila fasáda i střecha, vyměnila se okna, vstupní dveře i všechny skleněné prvky a objekt tak dostal současnější a především lidštější tvář, v neposlední řadě se zvětšily některé prostory.

Největší devizou tohoto objektu je velký sál, v němž se odehrává téměř veškerá kolínská plesová sezóna. Podzim je pak ve znamení tanečních kurzů, které se tu léta konají každý pátek. Tento prostor je však vhodný i k pořádání koncertů, seminářů, firemních či předváděcích setkání, večírků a dalších akcí, pro menší setkání je možné jej zmenšit látkovým předělem. Ve velkém sále se nachází  bar, stejně jako na chodbě před ním.

Městský společenský dům nabízí i další prostory

Pro školení, besedy, přednášky a jiná  menší setkání jsou to tři salónky, které jsou mezi sebou odděleny zašupovacími  dveřmi a lze je tedy variabilně propojovat či oddělovat. I zde je na chodbě bar spojený výtahem s  restaurací v přízemí budovy, takže není problém akci zásobit občerstvením, případně zde uspořádat raut.

Snažíme se měnit vnitřní i programovou tvář MSD.

Za pomocí financí města (MSD je příspěvkovou organizací města Kolína) byly v posledních deseti letech zrekonstruovány toalety v obou patrech, zcela předělány šatny pro umělce s vlastním sociálním zázemím a sprchou. Od podzimu roku 2005 jsme tu uspořádali řadu koncertů sahajících od rockových kapel typu Tří sester, Krucipüsku, Visacího zámku, Horkýžů Slížů či Mňágy & Žďorp přes akce určené pro dříve narozené rockery  v podání skupin Energit, Synkopy 61, Blue Effect, Oliver/ Dawson Saxon, SuperGroup, Citron  matadorů Vladimíra Mišíka nebo Luboše Pospíšila či zpěvačky Jany Kratochvílové až po  přátele popu v podání Petra Spáleného, Václava Neckáře, Petry, Janů,Věry Špinarové, fanouškům dechové a lidové muziky jsme několikrát přivezli populární duo Eva a Vašek nebo Josefa Zímu či hvězdy TV Šlágr jako jsou Veselá trojka nebo Duo Jamaha či Naše muzika Nauše Pepíka.  První koncert Tří sester, zastávka turné kapely Kryštof či koncert kapely Arakain s Lucií Bílou byly beznadějně vyprodané, nechyběly ani lahůdky pro hudební fajnšmekry v podobě koncertů tuzemských i zahraničních jazzmanů, bluesmenů či zpívajících herců a hereček, pohádky či koncerty pro děti - fotografie z těchto akcí nejdete v naší fotogalerii.  Do povědomí fanoušků nejen z Kolína už se dostal festival zasvěcený bluesové a jižanské muzice - Southern Rock & Blues Kolín, festivalem Noty na pomoc pomáháme se zviditelnit mladým kapelám a  jeho finančním výtěžkem pak  potřebným. Pravidelně zde zkouší a koncertuje Kolínská filharmonie, kterou je MSD zřizovatelem, stále zajímavější dramaturgii má Kruh přátel hudby, na jehož koncerty vážné hudby konané nejen v Komorním sále se  schází pravidelně okolo stovky fanoušků.    

Své zázemí v MSD nachází i několik tanečních skupin, které zde nacvičují pravidelně své choreografie, cvičí a tancují zde i senioři.  

Snažíme se neustále vylepšovat interiér i jeho vybavení, ve velkém i Komorním sále jsme vyměnily staré dřevěné židle za pohodlné polstrované, měníme osvětlení, přibyly stolečky i sezení na chodby, bohužel vše občas podléhá alkoholem opojeným návštěvníkům především studentských plesů.

Kontakty: Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1

Mail: msd.kolin@volny.cz

Telefony: 321 748 265, 731 478 419

www.msd-kolin.cz

www.facebook.com/mestskyspolecenskydum