Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1
tel.: 731 478 419

Městský společenský dům v Kolíně

Předprodej vstupenek
PO - PÁ, 8 - 16
731 478 419
Akce tento měsíc
Po
 
4
 
11
 
18
 
25
 
Út
 
5
 
 
 
26
 
St
 
6
 
13
 
 
27
 
Čt
 
7
 
 
21
 
28
 
1
 
8
 
15
 
22
 
29
 
So
2
 
9
 
 
23
 
30
 
Ne
3
 
10
 
17
 
24
 
 
Městský společenský dům v Kolíně - idatabaze.czKulturní domy - idatabaze.cz

Informace a historie

Městský společenský dům v Kolíně (MSD) 

je betonová krabice, kterou soudruzi před lety velice necitlivě postavili hned vedle historické radnice přímo v centru Kolína.

Uvnitř však skýtá velký sál, kam se vejde na sedm set lidí, proto se zde odehrává téměř veškerá kolínská plesová sezóna, což obnáší okolo třiceti plesů do roka. Podzim je pak ve znamení tanečních kurzů, které se tu léta konají každý pátek. Tento prostor je však vhodný i k pořádání seminářů, firemních či předváděcích setkání, večírků a dalších akcí, od letošního podzimu navíc pro menší akce je možné jej oddělit látkovým předělem. Ve velkém sále je bar, stejně jako na chodbě před ním.

Městský společenský dům nabízí i další prostory

pro předváděcí akce a jiná  menší setkání jsou to tři salónky, které jsou mezi sebou odděleny zašupovacími  dveřmi a lze je tedy variabilně propojovat či oddělovat. I zde je na chodbě bar spojený výtahem  z restaurace v přízemí budovy, takže není problém akci zásobit občerstvením, případně zde uspořádat raut.

V těchto prostorách také zasedá zastupitelstvo města, v jednom ze salónků je pravidelně volební místnost tohoto okrsku.

Poslední roky se snažíme proměnit vnitřní i programovou tvář MSD.

Za pomocí financí města (MSD je příspěvkovou organizací města) byly zrekonstruovány toalety v obou patrech, zcela předělány šatny pro umělce s vlastním sociálním zázemím a sprchou. Od podzimu roku 2005 jsme tu uspořádali řadu koncertů sahajících od rockových kapel typu Tří sester, Krucipüsku, Visacího zámku, Horkýžů Slížů či Mňágy & Žďorp přes akce určené pro dříve narozené rockery  v podání skupin Energit, Synkopy 61, Blue Effect matadorů Vladimíra Mišíka nebo Luboše Pospíšila či zpěvačky Jany Kratochvílové až po  přátele popu v podání Petra Spáleného, Václava Neckáře, Petry Janů, fanouškům dechové a lidové muziky jsme několikrát přivezli populární duo Eva a Vašek nebo Josefa Zímu a mnoho dalších interpetů včetně pohádek pro děti. Do povědomí fanoušků nejen z Kolína už se dostaly festivaly zasvěcené bluesové muzice - Festblues a jižanskému rocku - Jižanská noc. 

Své zázemí v MSD nacházejí i pohybové skupiny Taneční klub Kocour Modroočko a Dance Club Inferno, které zde nacvičují pravidelně své choreografie.  

Snažíme se neustále vylepšovat interiér i jeho vybavení, ve velkém sále jsme vyměnily staré dřevěné židle za pohodlné polstrované, měníme osvětlení, přibyly stolečky i sezení na chodby, bohužel vše občas podléhá alkoholem opojeným návštěvníkům především studentských plesů.

Kontakty: Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1

Mail: msd.kolin@volny.cz

Telefony: 321 720 487, 731 478 419