Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1
tel.: 731 478 419

Městský společenský dům v Kolíně

Předprodej vstupenek
PO - PÁ, 8 - 16
731 478 419
Akce tento měsíc
Po
 
4
 
 
18
 
 
Út
 
5
 
 
 
 
19
 
26
 
St
 
 
13
 
20
 
 
Čt
 
7
 
14
 
 
28
 
1
 
8
 
15
 
22
 
29
 
So
2
 
 
16
 
 
 
Ne
3
 
10
 
 
24
 
 
Městský společenský dům v Kolíně - idatabaze.czKulturní domy - idatabaze.cz

Koncertní sezóna KPH

Dobrý den,
jsme rádi, že si prohlížíte stránky kolínského Kruhu přátel hudby. Děkujeme za podporu městu Kolín a vedení MSD.
 

2017   53. koncertní sezóna KPH Kolín
POHLAĎTE SVOU DUŠI KRÁSNOU A KVALITNÍ KLASICKOU HUDBOU ...

 

VYUŽIJTE VÝHODNÉ NABÍDKY ZAKOUPENÍ PERMANENTNÍ VSTUPENKY NA KONCERTY - jen za 300 Kč! PERMANENTKY 2017 JSOU  K PRODEJI V KANCELÁŘI MSD KOLÍN

-------------------------------------------------------------------------------------

Nedostáváte pozvánky emailem?    Napište : prajdl@email.cz

Zářijový koncert je z technických důvodů přeložen z 19. 9. na 12. 9. 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Dvořákovo klavírní kvarteto          Mladé těleso tvoří osobnosti s řadou předchozích komorních zkušeností. Pro vznik nynějšího kvarteta bylo rozhodnutí klavíristky Slávky Pěchočové -Vernerové a houslisty-violisty Petra Vernera založit klavírní kvartet. Jedná se o soubor, který si zaslouží pozornost, a který známe z předních pódií.

Anna Paulová                               Vystudovala klarinet na Pražské konzervatoři a během svých studií získala celou řadu domácích i zahraničních ocenění. V roce 2015 získala 2. cenu a titul Laureáta Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro. Klavírní doprovod provede známý Lukáš Klánský.

Bennewitzovo kvarteto               Bylo založeno v roce 1998. Je špičkovým komorním souborem, což dokládají vítězství v prestižních světových soutěžích. V současnosti koncertuje na významných domácích i světových pódiích. Velmi si cení spolupráci s Českou filharmonií.

Michaela Špačková                     Začala hrát na klavír a zobcovou flétnu. Později se věnovala fagotu. V letech 2013-15 studovala na Pražské konzervatoři a od roku 2014 pracuje na Hochschule für Musik v Berlíně. Získala mnoho ocenění např. Čestné uznání na Mezinárodní soutěži Pražské jaro. Je členkou Pražské komorní filharmonie a Orchestrální akademie České filharmonie. Klavírní doprovod zajistí Lukáš Klánský.

Linha Singers                           Skupina zpěváků a instrumentalistů, kteří osobitým způsobem přednesů, získají všechny posluchače. Vynikající vokální technika umožňuje zpěvákům originálně zpívat party hudebních nástrojů. Citlivé použití zvukové techniky, doplňuje nevšední hudební zážitek.

Libor Janeček                           Absolvent brněnské konzervatoře je nejen vynikající sólový hráč na kytaru, ale je také i komorním hráčem. Na koncertu vystoupí s ruskou flétnistkou Marií Mikhailovou.

Orchestr Atlantis                        Na 18. vzpomínkovém koncertu v synagoze vystoupí koloraturní sopranistka Olga Jelínková - sólistka Opery Národního divadla v Praze, trumpetista Jiří Houdek a Orchestr Atlantis s dirigentem Vítězslavem Podrazilem. Zazní skladby Vivaldiho, Zelenky, Händela.                  V premiéře pak skladby Juraje Filase a Romana Haase.

Karel Vrtiška                              Klavíru se začal věnovat na Hudební škole hl. m. Prahy. Po dokončení bakalářského studia na HAMU u prof. B. Krajného, v roce 2012 absolvoval magisterské studium v Norimberku. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží. Jako host na koncertu vystoupí mladý talentovaný klavírista Jan Čmejla.

Eduard Šístek                       Na Pražské konzervatoři studoval violoncello u prof. J.  Kulhana. V současné době je studentem HAMU u prof. M. Ericssona. Absolvoval řadu mistrovských kurzů a soutěží doma i v zahraničí. Je stálým členem České filharmonie. V nedávné době byl přijat ke studijní stáži ve Vídni na Universität für Music. Klavírní doprovod zajistí vynikající Miroslav Sekera.

Pavel Voráček                                je absolventem prof. M. Langera na pražské HAMU a stipendistou Bermingham Conservatoire ve Velké Britanii. V Beethovenském klavírním recitálu představí m.j. dlouho na českých pódiích nehranou, velice náročnou Sonátu B dur.

 

18. vzpomínkový koncert
1.10.2017
 
Dva klavíristé:Vrtiška-Čmejla
24.10.2017
 
Šístek violoncello, Sekera klavír
21.11.2017
 
Pavel Voráček: Beethovenský recitál
19.12.2017