Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1
tel.: 731 478 419

Městský společenský dům v Kolíně

Předprodej vstupenek
PO - PÁ, 8 - 16
731 478 419
Akce tento měsíc
Po
 
6
 
13
 
20
 
27
 
Út
 
 
 
 
28
 
St
1
 
8
 
15
 
22
 
 
Čt
 
9
 
 
23
 
 
 
 
 
 
31
 
So
4
 
 
 
 
 
Ne
5
 
 
19
 
 
 

Kalendář akcí

RHINO BUCKET (USA) - EURO TOUR 2023, MERLIN - DAN HORYNA

Datum
18.1.2023
Začátek
20:00
Předprodej
350 Kč
Cena v den konání
400 Kč

18.1. středa
RHINO BUCKET (USA) - Euro Tour 2023
Special guest: MERLIN + Dan Horyna

RHINO BUCKET je hard rocková skupina pocházející z Van Nuys, Los Angeles, Kalifornia. Dá se říci, že zní podobně jako AC/DC v období Bona Scotta. V žádném případě se však nejedná o nějakou napodobeninu zmíněné skupiny, nýbrž o originální mistrovské dílo tvůrců fantastických hardrockových skladeb. Krom toho si také zaslouží ocenění jako skupina s jedním z neoriginálnějších a nejbizarnějších názvů historie rocku. Skupina vznikla v roce 1988 ve složení Georg Dolivo (kytara a sólový zpěv), Greg Fields (kytara), Reeve Downes (basa) a Rick Kubach (bicí). V této sestavě vystupovali zhruba rok po losangelesských klubech spolu se svými současníky jako Junkyard, Four Horsemen, Rage Against The Machine a mnoha dalšími. V roce 1989 podepisují smlouvu s Warner Brothers, kteří vydávají jejich debutové stejnojmenné album již s novým bubeníkem Liamem Jasonem (ex-WARRIOR).
Jejich druhé album Get Used To It bylo nahráno v roce 1992 v Memphisu s producentem Terry Manningem (produkoval alba LED ZEPPELIN, ZZ TOP aj.). Album obsahovalo mimo jiné skladbu Ride With Yourself, která se objevila v kultovním snímku Wayne´s World. V roce 1993 se ke skupině připojuje bubeník Simon Wright (ex-AC/DC, Dio) a o rok později společně vydávají třetí album ?Pain?. Následující dva roky se skupina intenzivně věnovala cestování a v roce 1996 vyhlásila pauzu. Po experimentování v různých hudebních projektech se RHINO BUCKET opět spojují v roce 2001, aby pokračovali v započaté cestě. Postu sólového kytaristy se namísto Fieldse, ujímá Brian ?Damage? Forsythe ze skupiny KIX. Skupina se podílela na hudbě k několika filmům, včetně kultovního Rolling Kansas a titulní písně k filmu The Outdoorsmen - Blood, Sweat + Beers. Skupina se opět stává pevnou součástí losangelesské hard rockové scény. V dubnu 2006 vydávají novinku And Then It Got Ugly a vydávají se na turné se spřátelenými BROKEN TEETH, THE SUPERSUCKERS a KIX. V roce 2007 přichází vydání dvou nových alb Pain+Suffering a No Song Left Behind. Zatímco první je jejich remasterované album z roku 1994 obsahující pět nových skladeb, druhé je kompilace neuveřejněných skladeb a živých nahrávek. V červenci 2007 se do skupiny vrací Simon Wright při příležitosti festivalu Rocklahoma. V květnu 2009 vydávají RHINO BUCKET album The Hardest Town a nahrávají také titulní skladbu Welcome To Hell k filmovému trháku Wrestler s Mickey Rourkem. Rok 2010 tráví na turné po USA a Evropě a vydávají také další řadové album Who´s Got Mine. O dva roky později přichází s živákem Sunrise On Sunset Blvd a v loňském roce s dlouho očekávanou novinkou The Last Real Rock. Skupina se k nám vrací se svou šílenou rock´n´rollovou jízdou téměř přesně po pěti letech, kdy hrála v pražském klubu Vagon.
Celý večer otevírá legendární MERLIN v čele s nezničitelným frontonem Danem Zeppelinem Horynou.
Aktualní sestava RHINO BUCKET: Georg Dolivo - kytara, zpěv, Brian "Damage" Forsythe - kytara (ex-KIX), Reeve Downes - basa, Dave DuCey - bicí (ex-WWIII,Warrior)
Vstupné: 350 Kč (předprodej), 400 Kč (v den konání)
Začátek: 20.00 hodin
Místa k stání, možnost sezení