Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1
tel.: 731 478 419

Městský společenský dům v Kolíně

Předprodej vstupenek
PO - PÁ, 8 - 16
731 478 419
Akce tento měsíc
Po
 
 
 
11
 
18
 
25
 
Út
 
 
 
19
 
26
 
St
 
6
 
 
 
20
 
27
 
Čt
 
 
 
 
28
 
1
 
8
 
15
 
22
 
29
 
So
2
 
 
 
 
16
 
23
 
30
 
Ne
 
 
 
17
 
24
 
 

Kalendář akcí

KLÍČ - 40 LET - VELKÝ VÝROČNÍ KONCERT

Datum
16.11.2022
Začátek
19:00
Předprodej
250 Kč
Cena v den konání
350 Kč

16.11.středa
KLÍČ - 40 let (velký výroční koncert)
V letošním roce uplynulo už neuvěřitelných 40 let od chvíle, kdy se na jaře roku 1982 sešlo několik mladých muzikantů s tím, že společně založí folkovou kapelu. Novou formaci nejprve nazvali Petrklíč, ale již velmi brzy její jméno zkrátili na KLÍČ, a pod tímto názvem koncertuje skupina dodnes. Repertoár začínající kapely patřil sice k hudebnímu stylu, kterému se v osmdesátých letech minulého století říkalo židličkový folk, ale už po krátké době se KLÍČ začal nejvíce věnovat renesančně znějící autorské písňové tvorbě (navíc velmi originálně pojaté) a i díky tomu se pak v průběhu dalších let úspěšně propracoval mezi uznávanou a zcela nezaměnitelnou českou hudební špičku.
Silné melodie klíčovských písní spojené s poetickými, výraznými a neotřele nadčasovými texty, které často vedou posluchače k hlubšímu zamyšlení, to vše umocněno propracovaným nástrojovým i pěveckým aranžmá jednotlivých skladeb (podpořeným vysokou interpretační úrovní všech muzikantů), takový KLÍČ už léta diváci i jeho příznivci znají, mají rádi a obdivují. Hudebními odborníky je pak KLÍČ často označován za zakladatele žánru autorské historizující hudby ? a tak se během své existence tento soubor stal i výraznou inspirací pro spoustu dalších muzikantů a kapel.
Na jubilejních koncertech roku 2022 zazní jednak nejúspěšnější písně skupiny KLÍČ, avšak ve výročním repertoáru bude i ukázka skladeb z počátečního období kapely a samozřejmě nebudou chybět ani nové písně z posledního profilového alba skupiny vydaného v roce 2018 (během koncertu nabídne kapela divákům celkem 30 písní a muzikanti přitom na pódiu vystřídají více než 60 hudebních nástrojů).
Všechny letošní velké slavnostní koncerty odehraje KLÍČ ve svém tradičním sedmičlenném obsazení.
A pouze pro informaci ještě doplňujeme, že na výročních koncertech si diváci budou moci zakoupit všechna aktuální alba skupiny KLÍČ (včetně nejnovějšího CD V čase zrání..., nedávno vydaného vánočního live DVD a nové reedice dětského alba Písničky z Breptániea současně budou v prodeji i obě sólová alba zakládající členky skupiny KLÍČ Pavly Marianové.

Obsazení skupiny KLÍČ:
Jaroslav MARIAN - umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, perkuse
Pavla MARIANOVÁ - zpěv, krumhorny, zobcové flétny, dulcian, dechový syntezátor, perkuse
Jana SLAVATOVÁ - zpěv, buben, činel, perkuse
Jitka KRUPIČKOVÁ . zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, krumhorny, malý buben, perkuse
Jiří KRUPIČKA - zpěv, violoncello
Jana BOŠKOVÁ - zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, činel, perkuse
Jan JANDA - zpěv, dvanáctistrunná a šestistrunná kytara

Další informace:
https://skupinaklic.cz
https://www.facebook.com/skupinaklic

Začátek: 19.00 hodin
Vstupné: 350 Kč, 280 Kč, 250 Kč, 220 Kč (dle místa)