Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1
tel.: 731 478 419

Městský společenský dům v Kolíně

Předprodej vstupenek
PO - PÁ, 8 - 16
731 478 419
Akce tento měsíc
Po
1
 
8
 
15
 
22
 
29
 
Út
2
 
9
 
 
 
30
 
St
3
 
 
 
 
 
Čt
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
So
 
 
 
 
 
 
Ne
7
 
14
 
 
 
28
 
 

Kalendář akcí

JAN HRUBÝ A PŘÁTELÉ TERASY ZA MSD

Datum
12.9.2024
Začátek
19:00
Předprodej
250 Kč
Cena v den konání
300 Kč
Koupit vstupenky

12.9.čtvrtek terasy za MSD
JAN HRUBÝ A PŘÁTELÉ
(sestava: Jan Hrubý, Ondřej Fencl, Veronika Součková, Michal Hnátek)
"Nečekané spojení zpěvačky Spirituál kvintetu/kvartetu se sestavou kolem Honzy Hrubého. Písničky Ondřeje Fencla, největší klasiky Vladimíra Mišíka a Michala Prokopa (Špejchar, Funebráci, Večernice...) , instrumentálky, improvizace... a nejkrásnější balady od Spirituál kvintetu (Krutá válka, Širý proud...).
Housle (J. Hrubý), klávesy, kytara (O. Fencl) perkuse (M. Hnátek), jeden ženský (V. Součková) a dva mužské hlasy... Kouzlo okamžiku na druhou."
Barevný koncert plný překvapení, spontánní improvizace a nestárnoucích písní (Večernice, Krutá válka, Špejchar, Funebráci, Astrolog, Širý proud...) je provázaný smyčcovými tahy nezmara a pětasedmdesátníka Hrubého, který je na pódiu pořád tak trochu klukem... ostatně, jde o jasně "nejmladší" z Honzových hudebních působišť.
V akustické sestavě se zpěvákem, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem (m.j. 5P Luboše Pospíšila, Marsyas, Vl.Merta, Schodiště...), zpěvačkou Spirituál kvintetu/kvartetu Veronikou Součkovou a perkusistou Michalem Hnátkem představí matador českých bigbítových houslí průlet vším, čím je a byl.
"Hodně improvizujeme, necháváme se unášet, třeba až ke klasice, ať jsou to Beatles nebo Antonín Dvořák. To záleží na kouzlu okamžiku", přibližuje kapelník Ondřej Fencl.
"Verča se k nám přidala nedávno, hráváme společně jednou, dvakrát ročně - a o to je to zábavnější. Její hlas je uhrančivě čistý, vždycky mám z toho husí kůži".
Repertoár tvoří balady někdejšího Spirituál kvintetu, Fenclovy autorské písně z repertoáru kapely Hromosvod, instrumentálky a jako koření ukázky ze stěžejních působišť Hrubého - Špejchar blues, Sladké je žít a Variace na renesanční téma Vládi Mišíka, Funebráci Michala Prokopa a Astrolog Vládi Merty v divoké, leckdy až desetiminutové verzi bez zpěvu, s odbočkami kam se jen zachce.
" Až na písničky Ondry hrajeme vesměs tradicionály, mohu-li tento termín vztáhnout i na čtyři písničky repertoáru kapel Framus 5 a ETC... " přibližuje pětasedmdesátiletý houslista Hrubý.
"Nikdy jsme neměli zkoušku, to je podobné, jako s Vláďou Mertou. Když jsme spolu hráli poprvé, tak ani playlist... sedneme na pódium, necháme se nést, pinkáme si témata, hrajeme, co nás zrovna napadne," komentuje kapelník Ondřej Fencl svobodomyslnou podstatu hudebního projektu.
"Do budoucna bych se s touhle partou rád soustředil na studiovou desku, která vzejde z naší autorské dílny," uzavírá sympatickým pohledem dopředu Jan Hrubý.

NA TUTO AKCI PLATÍ VSTUPENKY ZAKOUPENÉ NA ODLOŽENÝ KONCERTY HONZY HRUBÉHO 7.11.2023